Nie włącza się, krótko trzyma bateria, posiada rozbity wyświetlacz lub po prostu kupiliśmy nowy.

Przedstawiamy przykłady jak można go jeszcze wykorzystać.

Wewnątrz każdego sprzętu elektronicznego znajduje się wiele szkodliwych substancji, które po wyrzuceniu urządzenia na śmietnik, mogą zatruć środowisko. Z kolei do produkcji niektórych podzespołów wykorzystuje się drogie i rzadkie surowce – na przykład platynę czy złoto. Z tych dwóch powodów każdy nieużywany sprzęt powinien zostać poddany recyklingowi. Niestety, rzeczywistość jest zupełnie inna i stare urządzenia lądują na wysypiskach.
Co może zrobić każdy z nas, aby to zmienić? Odpowiedź jest bardzo prosta – naprawić stary, nieużywany sprzęt lub znaleźć dla niego nowe zastosowanie.

Nie wyrzucaj – naprawiaj, nie wyrzucaj- oddaj do utylizacji!
Kiedyś z jednego telefonu korzystało się przez znacznie dłuższy czas, niż obecnie. Teraz, ze względu na coraz niższe ceny elektroniki i stereotyp, że sprzętu nie opłaca się naprawiać, chętniej kupujemy nowe modele. A jeśli spojrzeć na problem szerzej, to korzystanie z usług serwisów pozwala nie tylko wydłużyć czas korzystania z jednego urządzenia, ale także pozwala ograniczyć zanieczyszczenie środowiska.„ Serwisy sprzętu elektronicznego wykorzystują metody, które pozwalają na wykonywanie niedrogich i profesjonalnych napraw. Zamiast wymieniać cały wyświetlacz możemy wymienić tylko samą pękniętą szybkę. Niskim kosztem telefon będzie wyglądał jak nowy.

Wykorzystaj stare podzespoły
Nawet jeżeli telefon się zepsuł, zawsze można wykorzystać to co z niego zostało. Części i podzespoły które nie uległy uszkodzeniu można śmiało wykorzystać do naprawy innego uszkodzonego telefonu.

Zamień telefon w pilota, kamerę lub router wifi
Możliwość instalacji nowych aplikacji nawet na starszych telefonach daje niemal nieograniczone możliwości do ich alternatywnego zastosowania. Nieużywany telefon może służyć jako pilot do telewizora lub komputera, domowe internetowe radio, a nawet monitoring wideo. Wystarczy tylko pobrać odpowiednią aplikację ze sklepu Google Play lub App Store i zacząć korzystać z urządzenia w zupełnie inny sposób, niż do tej pory.
Można również użyć takiego urządzenia jako router wifi.

Pamiętaj o recyklingu
Wszystkie telefony jakie wysyłają do nas klienci możemy naprawić. Są niestety pojedyncze przypadki, kiedy przywrócenie sprzętu do życia jest nieopłacalne i jedynym rozwiązaniem jest jego utylizacja
Wtedy musimy pamiętać o zakazie wyrzucania urządzeń do zwykłego kosza, za którego złamanie grozi grzywna do 5000 zł. Zepsutą elektronikę można wyrzucić tylko w przeznaczonych do tego miejscach, przekazać do punktu zbiórki elektrośmieci lub zostawić w sklepie, gdy kupujemy nowe urządzenie. Jeśli cena naprawy przesłanego telefonu, tabletu lub laptopa przewyższa wartość urządzenia, to na życzenie klienta możemy zająć się jego utylizacją

Recykling pozwala nie tylko uniknąć grzywny, ale również wyeliminować zagrożenie zatrucia środowiska szkodliwymi substancjami. Co więcej, pozwala też odzyskać cenne surowce użyte do produkcji urządzeń elektronicznych.